- Startsida
- Nyhetsbrev
- Nya skridskor? Därför ska du boka tid!
Under sommaren är det många som är på jakt efter nya skridskor till terminsstarten i augusti/september. För att säkerställa att vi kan erbjuda skridskor till alla som vill ha och ge alla den hjälp som de behöver vid utprovning rekommenderar vi att ni går in på hemsidan och bokar en tid.
Då får ni också möjligheten att skriva ungefär vilken typ av skridskor och vilken storlek åkaren har i vanliga skor om man inte vet. Kanske ligger skridskorna kvar i ishallen... Det ger oss en chans att förbereda och plocka fram alternativ, samt se till att rätt skridskor finns i lager i den butik du bokat provning i.
Bor ni inte på besöksavstånd? Hör av er så kan vi köra en digital "provning" och skicka hem modeller att prova och sedan returnera.
Hos oss får ni alltid hjälp med att montera och slipa. I Mellbystrand har vi ofta möjlighet att göra det i samband med köpet, och i Malmö får man som regel hämta helgen efter.
Vet du inte riktigt vad du vill ha? Du kan läsa om alla modeller på hemsidan.
Välkommen med din bokning och glad sommar!