Stripes Skate Bag – italiensk stil möter genomtänkt funktion.
Med sin exklusiva jacquarddesign och det ikoniska Edea-logotrycket ger denna väska en elegant och sportig look som står ut både i ishallen och vid rinken. De diskreta, men effektfulla, reflexränderna gör dessutom väskan både snygg och synlig.
Väskan är formad för att rymma ett par skridskor och är tillverkad av tjockt, rivstarkt polyester som håller länge. Materialet är lätt att tvätta och den matta, släta ytan gör att smuts inte fastnar.
Insidan är genomtänkt in i minsta detalj. Den avtagbara dubbelvända bottenplattan har en hård sida för rullskridskor och en mjuk, absorberande sida för att ta hand om dina skridskor. En rymlig innerficka i mesh ger plats för alla dina nödvändigheter: skosnören, strumpor, remmar och tillbehör.
På baksidan finns en stor extra ficka för kläder eller utrustning samt en öppen snabbficka för det du vill nå direkt. Ett smart dräneringshål i botten hjälper till att hålla väskan fräsch och torr, kompletterat med robusta bottenknoppar som skyddar mot fukt.
Med en justerbar axelrem och vadderat handtag är väskan bekväm att bära oavsett om du går till träningen, tävlingen eller bara mellan passen.
Stripes Skate Bag – den perfekta väskan för skridskoåkare som vill kombinera hållbarhet, funktion och italiensk stil i ett.